Az oktatás bemutatása

A Sebészeti Intézet munkájának szerves képezi a graduális hallgatók oktatása magyar és angol nyelven egyaránt A Sebészet I-II. tantárgy a negyedév mindkét félévében a kurrikulum részét képezi, melyből a hallgatók félévi és évvégi vizsgát tesznek le. A hatodéves hallgatók a Sebészet III. tantárgy keretében összesen öthetes gyakorlatot töltenek az Intézetben, mely során részt vesznek az Intézet mindennapi munkájában, beleértve az osztályos, szakrendelői, műtői és ügyeleti szolgálatot is, így végigkövethetik a komplex betegellátás minden lépését. Negyedéven a képzés tantermi előadásokból és tematikus csoportos gyakorlatokból áll. A tantermi előadások látogatásáért a vizsgán pluszpontokban részesülnek a hallgatók. Lehetőség van videó-bemutatásokra és tantermi közvetítésre egyaránt. Negyedéven kéthetes sebészeti blokkgyakorlat kötelező a hallgatók számára. A 4. éves fogászhallgatók első féléves sebészeti képzése szintén Intézetünk feladata. Munkatársaink mindent megtesznek, hogy a műtői elfoglaltságuk mellett a hallgatók rendelkezésére álljanak, szakmai tapasztalatuk pedig garantálja az elméleti és gyakorlati oktatás magas színvonalát.

Tanulmányi felelős: Dr. Dinya Tamás

Fogadóórák (Sebészeti Intézet könyvtár):

• Hétfő - Csütörtök: 13-14 óra
  • Péntek: 10-12 óra

Tanulmányi ügyek intézése csak a fenti időpontokban történik!

Frissítés dátuma: 2023.10.16.