Hírek

22 jún
Orvosokat avattak a Debreceni Egyetemen
Letették esküjüket és átvették orvosi diplomájukat az Általános Orvostudományi Kar végzősei szombaton. Az ünnepi tanácsülésen több mint száznegyven magyar és külföldi hallgatót avattak orvosdoktorrá.
22 jún
Átvették diplomáikat a végzős agrárhallgatók
A debreceni agrár-felsőoktatás 158 éves hagyományaira építve vehette át diplomáját a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karának 185 hallgatója pénteken a Főépület Aulájában. A végzősök közül 116-an kiváló, jeles vagy kitüntetéses oklevelet szereztek.
19 jún
EKÖP-konferencia: a jövő tudósainak bemutatkozása
Szakmai tanácskozás keretében ismertették kutatási programjaikat és az ezek során elért eredményeiket a Debreceni Egyetemen futó Egyetemi Kutatói Ösztöndíjprogram nyertesei a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Akadémiai Bizottság Székházában csütörtökön. A támogatásban részesült díjazottak 14 szekcióban csaknem 150 előadást tartottak.
18 jún
Frissdiplomás mérnökök lettek
Megtartották az idei első nyári diplomaosztót a Debreceni Egyetemen csütörtökön. A Díszudvaron rendezett ünnepségen a Műszaki Kar csaknem 300 hallgatója vette át oklevelét. Számos kitüntetést és elismerést is átadtak.
17 jún
Őssejtekből képeztek csontsejteket debreceni kutatók
A Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Karának kutatói olyan módon módosították a fogbélből származó őssejteket, hogy azok a megfelelő körülmények között új csontszövet képződését segíthetik elő. Az egyelőre még kísérleti stádiumban lévő eljárás a jövőben új lehetőségeket nyithat a fogászati és traumatológiai beavatkozások során.
17 jún
Továbbra is az ÁOK dékánja a MAB Orvosképzési Kollégiuma élén
A jövőben is Mátyus László, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karának dékánja vezeti a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) Orvosképzési Kollégiumát. A testület tagjai újabb három évre szavaztak bizalmat a professzornak.
16 jún
Húsz éves a rehabilitációs tanszék
A Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karának Orvosi Rehabilitáció és Fizikális Medicina Tanszéke 2006-ban jött létre. A tanszék az elmúlt húsz évben a régió rehabilitációs oktatásának, kutatásának és betegellátásának meghatározó központjává vált. Az évforduló alkalmából rendezett ünnepségen a szakemberek a tanszék fejlődését, eredményeit és a rehabilitáció jövőjét is értékelték.
15 jún
Az inkluzív oktatás jelene és jövője Közép-Európában
A középiskolákban zajló, úgynevezett inkluzív oktatási projektek alakulásáról tartanak kétnapos, nemzetközi konferenciát a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karán Hajdúböszörményben. A csaknem nyolcvan fő részvételével zajló rendezvényen a kar képviselői mellett szlovák, lengyel és cseh szakemberek osztják meg ezzel kapcsolatos tapasztalataikat.
15 jún
Koreai delegáció a Debreceni Egyetemen
A Debreceni Egyetem az Ulsan College delegációját, valamint Park Chul-mint, a Koreai Köztársaság magyarországi nagykövetét fogadta. A látogatás alkalmával folytatott egyeztetésen szó volt egyebek mellett az Ulsan College, a Debreceni Egyetem és az EcoPro BM együttműködésében megvalósuló, nyár végére tervezett gyakornoki program előkészítéséről.
15 jún
Frissdiplomások ünnepe az egyetemen
Ezen a héten megkezdődnek a Debreceni Egyetemen (DE) a nyári diplomaosztók. Június 18-a és július 4-e között 23 ünnepség keretében az intézmény 13 karának több mint 4300 végzőse veheti át oklevelét.

Oldalak